رزومه رسول رجبی در زمان تصدی مسئول انجمن نمایش شهرستان البرز

رزومه رسول رجبی در زمان تصدی مسئول انجمن نمایش شهرستان البرز

به گزارش روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان البرز، دهمین نشست تخصصی تئاتر با حضور هنرجویان و هنرمندان رشته تئاتر در سالن پلاتوی انجمن نمایش الوند برگزار شد.  

رسول رجبی مدرس این دوره، با اشاره به اینکه هنر نمایش یک  کالا  و خدمات فرهنگی با ارزش محسوب می شود آنرا حاصل زحمات یک گروه انسانی هنرمند دانست و گفت: هنر نمایش و تئاتر یک عمل و کارمحسوب می شود که مانند تمام مشاغل دیگر مستحق دریافت اجر مادی از طرف مخاطب بعنوان مشتری است. که متاسفانه موانع زیادی برای احقاق حق هنرمند وجود دارد که برخی از آنها مربوط به مدیریت داخلی و گروهی تئاتر می باشد و برخی دیگر مربوط به ساختارها و فرهنگی است.

وی گفت: هنر تئاتر به مثابه یک کسب و کار دارای ابعاد مختلف شامل تولید، توزیع و مصرف است که کارگردان و سرپرست گروه نمایش با در نظر گرفتن نیاز اصلی مخاطب، و تبدیل آن به خواسته  و همچنین ایجاد میل تقاضا در بین افراد جامعه، چرخه آنرا باید به حرکت در آورد.  

این کارشناس تئاتر در ادامه گفت :اکثرا هنرمندان تئاتر بدون در نظر گرفتن نیاز اصلی جامعه و انتخاب نادرست متن های نمایشی و همچنین تلاش در جهت به ثمر رسیدن یک اثر نمایشی بعنوان یک کالا و خدمات فرهنگی هنری ، خروجی خوبی را در نهایت تحویل جامعه نمی دهند، که البته این یکی از عارضه ها و مشکلات این صنف می باشد.  

وی در آخر تاکید کرد: برای اینکه بلیط تئاتر در سبد خرید خانوداه ها قرا بگیرد باید دولت همچنان به حمایت های خود از این کار فرهنگی ادامه بدهد و در مرحله توزیع و تبلیغ امکاناتی را در خدمت هنرمندان قرار دهد.

سومین کارگاه نمایش به همت انجمن نمایش شهرستان البرز ( دفتر الوند) برگزار شد.  

 

به گزارش روابط عموی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان البرز ، سومین کارگاه نمایش با موضوع "روش های تحلیل نقش در تئاتر " با حضور هنرمند شاخص شهرستان البرز محمد مهدی شهرتی در سالن آمفی تئاتر مجتمع فرهنگی و هنری کوثر الوند برگزار شد  که با استقبال خوب هنرجویان و هنرمندان تئاتر شهرستان مواجه شد.  

شهرتی مربی تئاتر در ابتدا  ضمن معرفی کتاب های حوزه بازیگری ، با تشریح  روش های تحلیل نقش و رسیدن به آن در تئاتر، هنرجویان را با این تکنیک ها آشنا ساخت.  

وی ضمن اشاره به ابزارهای بازیگری(حس، بیان و بدن) تقویت و تمرین مداوم آن را برای بازیگر لازم دانست و  تاکید کرد لازمه تحلیل درست  نقش، شناخت می باشد  که با مشاهده و دیدن آگاهانه می توان به آن دست یافت.  

در ادامه رسول رجبی مسئول انجمن نمایش شهرستان البرز( دفتر الوند) در پایان این نشست ضمن تشریح اهداف برگزاری این کارگاهها و نشست ها، عنوان کرد؛ یکی از دغدغه های اصلی انجمن نمایش الوند آموزش می باشد که با کمک  اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان البرز  سعی در اجرای آن خواهیم بود.  

وی گفت: انجمن نمایش الوند تلاش خواهد کرد تا در ادامه ی این نشست ها و کارگاهها، از حضور اساتید و هنرمندان کشور نیز بهره ببرد.

 

نهمین نمایشگاه تخصصی تئاتر با موضوع نشانه گذاری در تئاتر در الوند برگزار شد.  

 

نهمین نشست تخصصی انجمن نمایش الوند با موضوع نشانه گذاری در تئاتر با حضور استاد ایزدفر و استقبال خوب هنرمندان تئاتر برگزار شد.

در این نشست استاد ایزدفر از اساتید و مدرسان هنر تئاتر، با اشاره به اهمیت نشانه شناسی  در هنر تئاتر ، به نظام  نشانه شانسی پرداخت و  گفت: تمامی پیام های مستتر در هنر تئاتر جهت انتقال به مخاطب و تماشاچی از دو نظام نشانه شناسی دیداری و شنیداری بهمراه کار طراح تشکیل شده است که هنرجویان این رشته باید این نظام را بشناسند و آنرا بکار ببرند.

وی با ترسیم دایره نظام نشانه شناسی دیداری و شنیداری  و کار طراح آن را به صورت کامل برای  هنرجویان و هنرمندان این رشته تشریح کردند.  

در ادامه ایشان با معرفی دو کتاب در این حوزه ،بنام "نشانه شناسی کاربری و نشانه شناسی در رسانه" هنرجویان را ترغیب به مطالعه کردند، و تایید کردند  با مطالعه  و تمرین کردن هر روزه می توان به اهداف مورد نظر در این رشته هنری دست یافت.

در پایان رسول رجبی مسئول انجمن نمایش الوند گفت: دهمین نشست و کارگاه تخصصی تئاتر نیز ، بزودی برگزار خواهد شد و در پایان این دوره به هنرجویانی که در این کارگاه ها حضور داشتند گواهی حضور در کلاسها از طرف اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان البرز و انجمن هنرهای نمایشی استان قزوین داده خواهد شد.

انجمن نمایش الوند برگزار می کند: چهارمین کارگاه تخصصی تئاتر  

با موضوع: آشنایی با نمایش رادیویی و بازیگری در رادیو

با حضور :مهدی خدایی  /  نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده رادیو

توجه: این نشست تخصصی برای تمامی  رشته های هنری می باشد و حضور برای عموم هنرمندان رایگان می باشد/ ساعت  17.30/ مجتمع کوثر الوند / با اعطاء گواهینامه / سخنران: محمد مهدی شیرازی

مهندس شیرازی مشاور بازاریابی و فروش برند آلتون در استان قزوین در کنار هنرمندان بنام کشور امین زندگانی و الیکا عبدالراقی (اسپانسر شیپ های شرکت آلتون/ سال 95) / فردا منتظرتان هستیم.

 

#نمایش

#رسول_رجبی

توصیه شده برای شما

دیدگاه خود را بنویسید