استاد اصغر بیگدلو هنرمند درجه یک کشوری شهر الوند

استاد اصغر بیگدلو هنرمند درجه یک کشوری شهر الوند

بی شک  استاد بیگدلو را باید یکی از معدود هنرمندان درجه یک شهرستان البرز (شهر الوند) دانست. حضور مستمر 23 ساله در عرصه فرهنگ و هنر، تربیت بیش از 50 هنرمند خوشنویس ازدرجه عالی  تا ممتاز ، مدیریت انجمن خوشنویسان شهرستان البرز بمدت 18 سال ، موسس صندوق قرض الحسنه هنرمندان خوشنویس و برگزاری جشنواره ها و ورکشاپ های مختلف و ... جملگی، ایشان را بیش از همه در صدر ممتازترین هنرمندان شهرستان البرز قرار می دهد.  

البته در کنار تمام این تلاش ها و همت های صورت گرفته توسط ایشان ، باید اخلاق و کردار بسیار نیکش را که سرمشق بسیاری از هنرجویانشان بوده است را نیزیاد آور شد. حسن دل استاد بیگدلو بر ترکیب بندی و تناسب روح شاگردان تاثیر بسیاری داشته است تا خط دل آنها نیز چون خودش بر کرسی  صفا و مهر استوار باشد.  

استاد بیگدلو متولد مهرماه 1352 می باشد که از همان دوران نوجوانی پا به عرصه هنر خوشنویسی می گذارد و در مکتب استادانی چون ابوالقاسم یزدی (قزوین)، استاد حسین غلامی(تهران) ، استاد محمد حیدری (شکسته نویس / تهران)  مشق سواد و بیاض خوشنویسی کرده  و  قلم خود را در مکتب خوشنویسی میرعماد الحسنی و غلامحسین امیر خانی صفا و شان داده اند.

اما هر چه هست این است که این استاد ارجمند میراثی گرانبها از خود برای ما به ارث گذاشته است و خود همچون برندی ارزشمند در عرصه فرهنگ و هنر، نامی گرانقدر بحساب می آیند، که لازم است مسئولین امر بویژه در حوزه مدیریت شهری برای اثبات جایگاه فرهنگی شهر از این نام و  نشان پر ارزش بهره ببرند.

بنده حقیر نیز از آنجاکه افتخار شاگردی ایشان  را تا دریافت مدرک ممتازی (کتابت) داشته ام بر خود و شما عزیزان قدرانی و سپاس از زحماتشان را در سالروز تولدشان (بویژه بمناسبت هفته خوشنویسی در پایتخت خوشنویسی ایران) لازم دانسته و  از خداوند منان توفیقات و سلامتی روز افزون را برایشان آرزو نماییم.

رسول رجبی  

کارشناس فرهنگ، هنر و رسانه

دیدگاه خود را بنویسید